Заставка. Рішар де Бюр і тамплієри

Рішар де Бюр і тамплієри (1244-1247)

Рішар де Бюр великий магістр ордену тамплієрів з 1245 року. До свого обрання магістром, Рішар обіймав посаду великим командором ордену (з 1241), представляв орден на переговорах з Імад ад-Діном Ісмаїлом, еміром Дамаску, щодо спільних дій проти султану Єгипту та хорезмійців (1244).

Герб великого магістра тамплієрів Рішара де Бюра
Герб великого магістра тамплієрів Рішара де Бюра.

Низка дослідників вважають, що капітул тамплієрів не обирав Рішара де Бюра на посаду великого магістра, а тільки призначив його керівником ордену.

Це призначення було пов’язане з тим що попередній магістр Арман де Перігор зник у битві при Форбії (17-18 жовтня 1244 року) і невідомо було загинув він, чи перебуває у полоні [1].

Через те що у битві при Форбії багато тамплієрів загинуло чи потрапило у полон, було важко зібрати необхідну кількість братів для Генерального капітулу.

Тому у 1244 році, змогли зібрати тільки місцевий капітул на якому Рішара призначили керівником ордену, а вже потім, у 1245 році, коли змогли зібрати Генеральний капітул, от тоді вже могли підтвердити призначення Рішара де Бюра саме як великого магістра [2].

Рішар де Бюр загинув 5 або 9 травня 1247 року в битві біля Тиверіади з військами хорезмійців. Наступним великим магістром став Гійом де Соннак.

 

© Бойчук Б.В., 2023
© TEMPLIERS.INFO, 2023


Ілюстрації
Мал. 1. Герб великого магістра тамплієрів Рішара де Бюра.


Примітки
1. Як і у випадку з Рішаром де Бюром, тут теж є дві версії. Перша вказує на те що Арман де Перігор загинув у битві, друга – що він вижив і потрапив у полон, де помер у 1247 році.
2. У тамплієрів була так практика тимчасового призначення керівником ордену, з подальшим підтвердженням обрання вже як великого магістра. Наприклад, обрання магістром Тібо Годена у 1291 році, після падіння Акри.

Прокрутити вгору