Заставка. Філіп де Мії і тамплієри

Філіп де Мії і тамплієри (1169-1171)

Наступником Бертрана де Бланшфора став Філіп де Мії (Філіп Наблуський), сеньйор Наблусу.

Герб великого магістра тамплієрів Філіпа де Мії
Герб великого магістра тамплієрів Філіпа де Мії.

Філіп, старший син Гі де Мії (родом з Пікардії), народився на Сході (у Наблусі?) близько 1128 року. Його батько, перш ніж осісти на Святій землі, брав участь у Першому хрестовому поході у складі армії Роберта II Куртгеза, герцога Нормандії.

Завдяки шлюбу з Ізабелою, дочкою короля Балдуїна III, Філіп де Мії став сеньйором Трансйорданії, яку згодом він обміняє у Аморі I на землі Наблусу поблизу Єрусалиму (кінець 40-х років XII ст.).

Філіп де Мії був членом королівської курії, і як мирський лицар, брав участь в облозі Дамаска (1148) і Аскалону (1153), його ім’я багаторазово з’являється на сторінках оповідання Гійома Тирського.

 

Овдовів Філіп де Мії залишив свої землі і вступив до ордену тамплієрів. 13 серпня 1169 року він підписує складену в Наблусі королівську грамоту як Філіп де Наблус, а вже 20 серпня того ж року він величає себе Філіпом, магістром ордену тамплієрів.

Таке швидке обрання Філіпа де Мії на посаду великого магістра тамплієрів можна пояснити його близькістю до короля Єрусалиму Аморі I. Можливо, це призначення мало на меті відновити добрі стосунки між тамплієрами та королем, зіпсовані рішеннями магістра  ордену Бертрана де Бланшфора.

Про діяльність тамплієрів за Філіпа де Мії відомо дуже мало.

 

10 березня 1171 року король Аморі I зібрав раду баронів Єрусалимського королівства, на якій він вирішив особисто вирушив до Константинополя за військовою допомогою. У цьому посольстві короля супроводжував Філіп де Мії, який незадовго перед цим (перед Великоднем) відмовився від своєї посади великого магістра ордену тамплієрів.

Після ордену Філіп де Мії віддаляється в абатство Клерво. Документи вказують на дату його смерті 3 квітня 1178 року. Наступним великим магістром орден обрав Одо де Сент-Амана.

 

© Бойчук Б.В., 2022
© TEMPLIERS.INFO, 2022


Ілюстрації
Рис. 1. Герб великого магістра тамплієрів Філіпа де Мії.

Прокрутити вгору