Заставка. Арно де Торроя і тамплієри

Арно де Торроя і тамплієри (1180-1184)

Обираючи наступника Одо де Сент-Амана, тамплієри дбали про відновлення добрих стосунків з королем Єрусалиму. Тому вибір впав на брата, який, здавалося, у всьому був протилежністю Сент-Аману. Арно де Торроя, іспанський барон, родич арагонських королів, належав до найвищої знаті королівства. Арно вступив до лав ордену близька 1163 року, був магістром Іспанії і Провансу з 1166 року (1167?). На посаду великого магістра ордену був обраний у 1180 року, і наступного року він прибув до Святої землі.

Герб великого магістра тамплієрів Арно де Торроя
Герб великого магістра тамплієрів Арно де Торроя.

Коли його обрали, Арно був у віці приблизно 60 років, це була людина, яка підпорядковувалася дисципліні та була віддана справі ордену. Незважаючи на те що новий магістр приймав активну участь в Реконкісті, він мало що знав про політичну ситуацію яка на той час склалася в Святій землі.

Як і при його попереднику, при Арно теж були суперечки, що виникали між тамплієрами та госпітальєрами, які намагалися вирішити за посередництвом Папи Люція III та короля Єрусалиму Балдуїна IV.

У 1184 році політична ситуація погіршується, коли Рено де Шатіон, за допомогою тамплієрів та госпітальєрів, спустошив мусульманські території у Трансйорданії. Магістру Арно було доручено вести переговори з султаном Саладіном про припинення військових дій і підписати з ним мирний договір.

У тому ж році Балдуїн IV скликав в Акрі раду, на якій було вирішено направити до Європи посольство, щоб розповісти про тяжке становище Святої землі. Послами призначили Латинського патріарха Єрусалиму Іраклія, великого магістра тамплієрів Арно де Торроя та великий магістр госпітальєрів Роже де Мулена, які мали приватним чином звернутися до Генріха II Англійського і навіть передати йому єрусалимську корону через те що у короля Балдуїна IV не було спадкоємця.

 

Ймовірна могила великого магістра тамплієрів Арно де Торроя, церква Сан-Фермо-Маджоре
Ймовірна могила великого магістра тамплієрів Арно де Торроя, церква Сан-Фермо-Маджоре, Верона.

Арно де Торроя захворів і помер у Вероні 30 вересня 1184 р. [1] на шляху до Папи Люція III. Обидва інші емісара повернулися з Європи з грошима, пожертвуваними Генріхом II своєму близькому родичу – королю Єрусалима Балдуїну IV, але військової підтримки ніхто із західних государів не обіцяв. Наступником було обрано Жерара де Рідфора, людину яка своїми рішеннями вплинула не тільки на історію ордену тамплієрів, але і всього Єрусалимського королівства.

 

© Бойчук Б.В., 2022
© TEMPLIERS.INFO, 2022


Ілюстрації
Рис. 1. Герб великого магістра тамплієрів Арно де Торроя.
Рис. 2. Ймовірна могила великого магістра тамплієрів Арно де Торроя, церква Сан-Фермо-Маджоре, Верона.


Примітки
1. У лютому 2018 року в церкві Сан-Фермо-Маджоре у Вероні була знайдена могила, яка можливо належить Арно де Торроя. Це була б перша відома могила великого магістра ордену тамплієрів, але нажаль цьому досі немає остаточного підтвердження.

Прокрутити вгору